Güvenilir Alışveriş

Değerli Müşterimiz,

 

Ülkemizde ki kur dalgalanması nedeniyle fabrika endeksli olarak fiyatlarımız değişiklik gösterebilmektedir.

 

Sitemizden satın almak istediğiniz ürünü, kapıda ödeme sistemi ile satın alarak tamamen güvenilir bir alışveriş gerçekleştirmektesiniz.

 

DOĞALGAZ TESİSATI

   Doğalgaz uzun yıllar ev ya da iş yerlerinin ısınması konusunda en etkili olan ve çok fazla tercih edilen ısınma yöntemidir. Doğalgazı kullanmak için mutlaka uzman kişiler tarafından yapılan bir tesisat olması gerekir. Doğalgaz tesisatı bazı bölümlerden meydana gelmektedir. Doğalgaz tesisatı ana vanası, dağıtım borusu, kolon borusu, sayaç bağlantı hattı, tüketim hattı, ayırım hattı ve cihaz bağlantı hattı olarak bölümlere ayrılır.

 

Doğalgaz Tesisatı Ana Vanası ;  Tesisat yapılırken ilk olarak doğalgaz tesisatı ana vanası binaya verilen gazın tam olarak güvenli şekilde kesebilmek ya da binada yer alan dairelere giden gazı kontrol etmek için hat başına yerleştirilen bağlantı aparatlarıdır.

Dağıtım BorusuRegülatör ana emniyet vanasından sonra başlayan dağıtım boruları tam olarak gaz sayaçlarının giriş bağlantılarına kadar yatay ya da düşey olacak şekilde yapılmaktadır.

Kolon BorusuDoğalgaz tesisatında düşey olarak yerleştirilen borulara kolon borusu denir.

Sayaç Bağlantı HattıSayaç ve kolonların girişi arasında yer alan boru bloklarının tamamıdır.

Tüketim HattıSayaçtan en son olarak ayırım noktasına kadar olan ana borulara tüketim hattı denilmektedir.

Ayırım HattıTüketim hattından başlayıp cihaz bağlantı vanasına kadar olan boruların tümüdür.

Cihaz Bağlantı HattıCihaz bağlantı vanasından başlayarak cihaza kadar olan hattın tamamıdır.